Пустомитівська громада розпочинає 4-річну співпрацю зі швейцарсько-українським проєктом DECIDE





Сьогодні, 4 червня, міський голова Олег Серняк провів робочу зустріч із представниками регіональної команди Швейцарсько-український проєкт DECIDE у Львівській області - регіональним координатором Тарас Кіцак та регіональною експерткою Оксана Гуцоляк.
До зустрічі також долучилися заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Андрій Пелехатий, начальниця Відділ освіти Пустомитівської міської ради Nadya Kogut та директорка Пустомитівського ліцею ім. Митрополита В. Стернюка Lyudmyla Pauk.
Сторони провели конструктивний діалог щодо актуальних викликів у галузі освіти та обговорили перспективи її розвитку на найближчі чотири роки.
Участь у проєкті DECIDE у 2026–2030 роках передбачає реалізацію таких ключових напрямів:
  • Реформа старшої профільної школи
  1. експертна підтримка впровадження реформи;
  2. програми професійного розвитку для керівників закладів освіти, вчителів, шкільних психологів та фахівців ІРЦ від українських і швейцарських експертів.
  • Стратегічне планування
  1. підтримка у розробці або оновленні стратегій розвитку громади та освіти;
  2. створення стратегій «Школа дієвої демократії»;
  3. консультативна підтримка, тренінги та програми обміну досвідом для управлінців та депутатського корпусу.
  • Інфраструктурна підтримка
  1. грант на інфраструктурний проєкт у сфері освіти (на умовах співфінансування).
  • Розвиток місцевої демократії та активного громадянства
  1. створення Піклувальних рад закладів освіти;
  2. впровадження ініціативи «Громадський бюджет на дитячі мрії» (грантова програма);
  3. курс «Навчаємось жити в громаді» та мінігранти на учнівські ініціативи;
  4. програми стажування молоді в місцевих радах.
У межах візиту партнери також відвідали Пустомитівський ліцей ім. Митрополита В. Стернюка, де детально ознайомилися з освітньою мережею нашої громади, її структурою та особливостями функціонування.
Щиро дякуємо команді проєкту DECIDE, Посольству Швейцарії в Україні та Львівській обласній державній адміністрації за довіру та підтримку. Попереду 4 роки спільних ініціатив, нових рішень та важливої роботи задля розвитку Пустомитівської територіальної громади!